Spływy Wartą

Macie ochotę zobaczyć jeden z piękniejszych odcinków Warty ? Marzą się Wam nie zapomniane kajakowe chwile. Zdecydowanie …

….. Zapraszamy na Wartę !!!

    Warta, która jest niezwykle malownicza, zmienna krajobrazowo, na której buszują bobry i na której się nie nudzimy. Czaple, Kaczki i Łabędzie, są stałymi bywalcami. Jest dużo miejsc do odpoczynku przy ognisku. By w ciszy i spokoju odetchnąć od codziennego zgiełku. Rodzinnie, w gronie przyjaciół, integracyjnie z firmą czy po prostu samotnie jak wilk……………..

Nasza Baza znajduje się w Zakrzówku Szlacheckim nad samą Wartą, to świetne miejsce na bazę wypadową dla spływów jedno czy wielodniowych.

.

Najczęściej wybierane trasy:

Trasa numer 3. Łęg – Zakrzówek Szlachecki (8,5 km)  około 1,5h
Skala trudności: Łatwa

Trasa malownicza, część trasy prowadzi przez sosnowy wysoki las, część przy lesie dębowym . Trasa nie wymaga dużych umiejętności, przeznaczona dla każdego, kto chce miło spędzić popołudnie w kajaku. Spływ kończy się w Zakrzówku Szlacheckim, wpływamy na zalew i płyniemy prosto na naszą bazę. Po spływie możliwość zorganizowania ogniska, skorzystania z biwaku lub plaży.


Trasa numer 5. Zakrzówek Szlachecki – Ważne Młyny (13,5km) 3,5h.
Skala Trudności: Łatwa z małymi utrudnieniami.

Trasa prowadzi lasem, łąkami, przepływamy obok wysepek. Przed Ważnymi Młynami rzeka zwęża się i staje się niezwykle urocza. Jak byśmy trafili do Jar-u 🙂 Zmienna i nieuregulowana powoduje, że nie nudzimy się w kajaku. Co pół godziny możliwy przystanek na ognisko. Kończymy spływ za mostem drogowym po lewej stronie, na naszej prywatnej plaży, miejsce jest dobrze oznaczone i przygotowane do wyjścia z kajaków.

Przy bardzo niskich stanach z wody wyłaniają się drzewa (powalone przez bobry) co na pewno powoduje ze trasa jest trudniejsza – ale do pokonania.

Trasa numer 6. Zakrzówek Szlachecki – Orczuchy (20km) 5h.
Skala Trudności: Średnia (1 przenioska)

Zaczynamy w Zakrzówku Szlacheckim (patrz trasa 5) i dalej: Za mostem w Ważnych Młynach znajduje się jedna przeszkoda, tylko wprawni kajakarze z doświadczeniem mogą się z nią zmierzyć, to  rozmyty próg wodny z podkładów kolejowych. Pozostali powinni przenieść kajaki prawym brzegiem na odległość 50m, obok ogrodzenia dawnego ośrodka PKP. Kajaki można przenosić lewym brzegiem, jednak przy wyjściu jest wysoki brzeg więc nie będzie to takie proste. Spływ kończymy w miejscowości Orczuchy – przy drewnianym moście – po lewej stronie jest piaszczysty brzeg idealny na koniec spływu.

Spływy jednodniowe:

N.
Start Meta Trasa
(km)
Czas
(~h)
1Topisz (Most drog.)Zakrzówek (Baza)
205
2Bobry (Most kolej.)Zakrzówek (Baza)
16,54
3Łęg (Most drog.)Zakrzówek (Baza)
8,51,5
5Zakrzówek (Baza)Ważne Młyny (M.drog.) 13,53,5
6Zakrzówek (Baza)Orczuchy (M. deskowy) 205
7Zakrzówek (Baza)
Wąsosz (Plaża) 326,5
8Zakrzówek (Baza)
Działoszyn (Przystań) 408

Spływy dwudniowe:

N.Start kmNocleg kmMeta
9Topisz
20Zakrzówek Szlachecki
(Biwak, Pole Namiotowe)
20Orczuchy
10Zakrzówek
Szlachecki
20Orczuchy (Kule 27km)20Działoszyn
11Działoszyn19Kępowizna (ZHP)16Krzeczów
10Działoszyn26Przywóz24Osjaków

Mapki tras otrzymają Państwo u nas na wypożyczalni. Zawsze chętnie Wam opowiemy o trudnościach tras. Dla większej grupy możemy zorganizować krótką odprawę.

Pływamy cały rok. Wiosna, Lato, Jesień, Zima