Przejdź do treści

Spływy Wartą

Idealna na Twój pierwszy kajakowy spływ!

Mapa Spływów Wartą KAJAKOWO spływy kajakowe wypożyczalnia kajaków Wartą i Liswartą
kajakowo spływ kajakowy wartą

Witajcie! Macie ochotę zobaczyć bezsprzecznie jeden z najpiękniejszych odcinków rzeki Warty? Marzą się Wam niezapomniane chwile w kajaku? Jeśli tak.. zapraszamy na Wartę!


Warta to trzecia co do długości (808km) rzeka w Polsce, bez wątpienia to niezwykle malownicza, zmienna krajobrazowo rzeka. W rezultacie stałymi bywalcami są tutaj czaple, kaczki, łabędzie, niekiedy i buszujące bobrynie ma tutaj miejsca na nudę! Nawet jeśli płynąłeś już tym odcinkiem- przekonaj się na własne oczy jak natura może szybko zmieniać swoje oblicze. W okolicy jest mnóstwo miejsc do odpoczynku przy ognisku, by w ciszy, spokoju oraz w niepowtarzalnym, cudownym klimacie naturalnych zapachów oraz dźwięków odetchnąć od codziennego zgiełku w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół, integracyjnie z firmą czy po prostu, samotnie jak wilk..

Mapa Spływów Rzeką Wartą

Nasza Wypożyczalnia posiada ponad 10-letnie doświadczenie w organizacji spływów kajakowych. Bazując na własnych doświadczeniach oraz naszych klientów stworzyliśmy dla Was mapę! Znajdziecie na niej wszystkie ważne punkty, które możecie spotkać podczas organizowanych przez Nas spływów. Są tutaj oznaczone wszystkie niebezpieczne miejsca, na które musicie uważać na trasie, sklepy spożywcze, miejsca gastronomiczne oraz plaże z możliwością organizacji ogniska.

wypożyczalnia kajaków kajakowo

Łęg- Zakrzówek Szlachecki

Długość trasy 8,5 km

Czas trasy około 1,5h

Skala trudności łatwa


Krótka Trasa z ogromem niepowtarzalnych widoków, niezwykle malownicza. Część trasy prowadzi przez wysoki, sosnowy las, kolejna przez las dębowy. Ta propozycja nie wymaga dużych umiejętności, przeznaczona jest dla każdego chętnego, kto chce miło spędzić popołudnie w kajaku. Idealna propozycja urozmaicenia wakacyjnego czasu dla Waszych pociech. Mimo łatwej skali trudności, trasa zapewni Wam wiele radości i miłych wspomnień, a kto wie, może po prostu zakochacie się w poczuciu wolności w kajaku i będzie to początek Waszej nowej przygody? Musicie przekonać się na własnej skórze, ile frajdy można czerpać ze spływów kajakiem!

wypożyczalnia kajaków kajakowo

Zakrzówek Szlachecki- Ważne Młyny

Długość trasy 13,5 km

Czas trasy około 3,5h

Skala trudności łatwa z małymi utrudnieniami


Trasa prowadzi przez las, łąki, a także przepływamy obok wysepek. Tuż przed samymi Ważnymi Młynami rzeka zwęża się i staje się wtedy niesamowicie urokliwa, czujemy się jakbyśmy trafiali do cudownej doliny rzecznejjaru, ale zmienna i nieuregulowana powoduje, że w kajaku nigdy nie ma miejsca na nudę. Co pół godziny możliwy jest mały przystanek na ognisko. Spływ kończymy za mostem drogowym po lewej stronie, gdzie znajdziecie się na naszej prywatnej plaży. Miejsce to jest bardzo dobrze oznaczone i przygotowane specjalnie dla Was, aby ułatwić Wam wyjście z kajaków.

wypożyczalnia kajaków kajakowo

Zakrzówek Szlachecki- Orczuchy

Długość trasy 20 km

Czas trasy około 5h

Skala trudności średnia ( 1 przenioska)


Rozpoczynamy spływ w Zakrzówku Szlacheckim (spójrz na trasę 5). Za mostem w Ważnych Młynach znajduje się jedna przeszkoda– ważnym aspektem jest fakt, że tylko wprawni kajakarze z doświadczeniem mogą się z nią zmierzyć, ponieważ jest to rozmyty próg wodny z podkładów kolejowych. Pozostali powinni przenieść kajaki prawym brzegiem na odległość 40m. Tuż obok ogrodzenia dawnego ośrodka PKP. Kajaki można przenosić także lewym brzegiem, jednak przy wyjściu natrafimy na wysoki brzeg, więc nie dla wszystkich będzie to takie proste. Spływ kończymy w miejscowości Orczuchy– przy drewnianym moście. Po jego lewej stronie znajduję się idealny brzeg na koniec Waszego spływu.

OFERTA SPŁYWÓW JEDNODNIOWYCH:

STARTMETATRASA(km)CZAS(~h)
1. Topisz (Most drog.)5. Zakrzówek (Baza)205
2. Bobry (Most kolej.)5. Zakrzówek (Baza)16,54
4. Łęg (Most drog.)5. Zakrzówek (Baza)8,51,5
5. Zakrzówek (Baza)7. Ważne Młyny (M.drog.)13,53,5
5. Zakrzówek (Baza)8. Orczuchy (M. deskowy)205
5. Zakrzówek (Baza)9. Wąsosz (Plaża)326,5
5. Zakrzówek (Baza)10. Działoszyn (Przystań)408

OFERTA SPŁYWÓW DWUDNIOWYCH:

START km NOCLEG km META
1. Topisz 205. Zakrzówek Szlachecki (Biwak, Pole Namiatowe)208. Orczuchy
5. Zakrzówek Szlachecki 208. Orczuchy (Kule 27km)2010. Działoszyn
10. Działoszyn 19Kępowizna (ZHP)16Krzeczów
10. Działoszyn 26Przywóz24Osjaków

Zawsze chętnie opowiemy Wam o trudnościach tras. Dla większej grupy możemy zorganizować krótką odprawę, która pozwoli Wam jak najlepiej wykorzystać Nasz sprzęt kajakarski oraz poznać warunki obecnie panujące na spływie.

Strona na Facebooku Naszej Wypożyczalni

Skorzystaj z naszej oferty KAJAKOWO